Selol dla chorych

Szanowni Państwo,

Zakończono badania przedkliniczne SELOL'u (seleninotriglicerydy). Oczekujemy na zgodę Komisji Europejskiej na dopuszczenie go do obrotu i spożycia, jako selenowego suplementu.
Selol może być zastosowany w każdym innym sposobie leczenia choroby nowotworowej. W przypadku zastosowania naświetlań promieniowaniem jonizującym, Selol pomaga uniknąć lub szybko zlikwidować chorobę popromienną, a usuwając metale ciężkie i lekkie z organizmu, minimalizuje skutki zastosowanych chemioterapeutyków.
Udostępniany jest jedynie w wyjątkowych przypadkach choroby nowotworowej, głównie w stanach terminalnych. Kuracja trwa od 3 do 5 lat.
Prosimy nie rezygnować z leczenia zalecanego przez specjalistę onkologa. Państwa obowiązkiem jest uzgodnienie z lekarzem możliwości przyjmowania preparatu Selol.
Chory lub osoba podająca preparat choremu przyjmuje na siebie całkowitą odpowiedzialność za skutki ewentualnych odstępstw od zalecanych dawek.Selol nie może być udostępniany przez chorych innym potrzebującym, bez konsultacji z lekarzem. Wymagana jest pisemna zgoda lekarza na przyjmowanie Selol’u.

Skierowania na podstawie dostarczonej początkowej i aktualnej dokumentacji medycznej pacjenta wydają:

Prof. dr hab. Marek Bębenek
T. +48 71 337 00 55,
E. [email protected]

dr n. med. Norbert Szaluś - konsultant medyczny Fundacji
T. +48 575 622 322,
E. [email protected]

dr n. med. Kazimierz Kordecki
T. +48 662 122 225,
E. [email protected]

dr n. med. Marian Słowiaczek
T. +48 12 638 04 73,
E. [email protected]

dr Maria Ostasiewicz-Misiuna
T. +48 504 049 891
E. [email protected]

dr Bożena Grechuta
T. +48 505 212 516
E. [email protected]

dr Anna Błażewska-Gruszczyk
T. +48 12 638 04 73
E. [email protected]

dr Izabela Borowiecka
T. +48 22 827 16 12
E. [email protected]

dr Jerzy Nowak
T. +48 46 874 71 91
E. [email protected]

Maria Sadzewicz-Nowak
T. +48 609 991 602,
E. [email protected],
W. Nagawki.pl - Wsparcie psychologiczne, profilaktyka nowotworowa, diety – warsztaty „Żywy Skansen”(Nagawki)

Dokumentacja medyczna
rozpoznanie i badania histopatologiczne,
historia choroby, parametry biologiczne: wiek, płeć, waga; dotychczasowy sposób leczenia (chemioterapia/radioterapia/operacje),
wyniki badań obrazowych: MR, CT, USG – opisy, zdjęcia wyjściowe i obecne, morfologia i wskaźniki aktywności markerów

Rejestracja
prosimy o przesyłanie na e-mail. [email protected] skanów dokumentów:
- recepty
- świadomej zgody pacjenta POBIERZ
- oświadczenia RODO POBIERZ

Zakwalifikowani przez naszych lekarzy chorzy, zostają Członkami wspierającymi Fundację Good Life. Miesięczna składka wynosi 300 zł. Tej nie wnoszą dzieci do 21 roku życia. Bez Państwa regularnego wsparcia nie będziemy w stanie udostępniać Selol’u. Pieniądze przeznaczamy na wszelkie działania związane z wytworzeniem i dostarczeniem preparatu Selol dla naszych chorych.
Po zaksięgowaniu opłaty bieżącej składki, otrzymacie Państwo 150 ml Selol’u w płynie, który wystarcza na ok 35-37 dni przy zastosowaniu maksymalnych dawek (wystarcza na wypełnienie ok. 300 kaps). W poniedziałki i środy, kierujemy list polecony z selol'em na adres wskazany w formularzu zgody.
Nie rezygnujcie Państwo z przyjmowania selolu w przypadku złego samopoczucia – wystarczy zmniejszyć dawkę dzienną o połowę, a następnie stopniowo powracać do dawek zalecanych przez lekarza prowadzącego.
Uprzejmie prosimy o informowanie listem na e-mail. [email protected] o ewentualnych zmianach stanu chorego, dawek, adresu lub rezygnacji z terapii.


SPOSOBY PRZYJMOWANIA
Dawka lecznicza, którą należy zastosować podczas terapii nowotworowej wynosi od 1 do 2 mg Se(IV)/kg masy ciała. Sposób przyjmowania I dawki ustala lekarz. Selol usuwa z organizmu metale ciężkie, w tym cynk odpowiedzialny za włosy i paznokcie. W przypadku wystąpienia objawów niedoboru cynku: zaczerwienienia nasady paznokci, bolesność paznokci, wypadania włosów, gdy była stosowana chemioterapia - należy zwiększyć dawkę cynku od wcześniej przepisanej o min 1 tabletkę.


SELOL w płynie można podawać bez jakichkolwiek modyfikacji, w trakcie jedzenia, jednak w przypadku uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (np. po chemioterapii) mogą wystąpić nudności, wymioty lub biegunka. Można odmierzoną porcję wymieszać z pokarmem (np. kanapki, ziemniaki, kasza, gęsta zupa, kefir, jogurt, gęste soki: pomidorowy, bananowy). W przypadku nudności i wymiotów należy stosować 2 x po 10 000 jednostek preparatu kreon przed każdą dawką selolu. Selol’u w płynie nie wolno popijać wodą - można pić po min. 15-30 minutach.


SELOL w kapsułkach do 1 kapsułki należy wlać 0,5 ml selol’u (można popijać wodą).


Przechowywanie w butelce szklanej, koloru oranżowego.
LATO-ZIMA - w pomieszczeniu bez światła.


ZAMÓWIENIE kapsułek
e-mail. [email protected] (z dopiskiem: kapsułki dojelitowe "0" do selolu) - (koszt 1000 szt ok 100,-zł).