Selol dla chorych

Szanowni Państwo,

Zakończono badania przedkliniczne SELOL'u (seleninotriglicerydy). Oczekujemy na zgodę Komisji Europejskiej na dopuszczenie go do obrotu i spożycia, jako selenowego suplementu.
Selol może być zastosowany w każdym innym sposobie leczenia choroby nowotworowej. W przypadku zastosowania naświetlań promieniowaniem jonizującym, Selol pomaga uniknąć lub szybko zlikwidować chorobę popromienną, a usuwając metale ciężkie i lekkie z organizmu, minimalizuje skutki zastosowanych chemioterapeutyków.
Udostępniany jest jedynie w wyjątkowych przypadkach choroby nowotworowej, głównie w stanach terminalnych. Kuracja trwa od 3 do 5 lat.
Prosimy nie rezygnować z leczenia zalecanego przez specjalistę onkologa. Państwa obowiązkiem jest uzgodnienie z lekarzem możliwości przyjmowania preparatu Selol.
Chory lub osoba podająca preparat choremu przyjmuje na siebie całkowitą odpowiedzialność za skutki ewentualnych odstępstw od zalecanych dawek.Selol nie może być udostępniany przez chorych innym potrzebującym, bez konsultacji z lekarzem. Wymagana jest pisemna zgoda lekarza na przyjmowanie Selol’u.

Skierowania na podstawie dostarczonej początkowej i aktualnej dokumentacji medycznej pacjenta wydają:

Prof. dr hab. Marek Bębenek
T. +48 71 337 00 55, WROCŁAW
E. [email protected]

dr n. med. Norbert Szaluś - konsultant medyczny Fundacji
T. +48 575 622 322, WARSZAWA
E. [email protected]

dr n. med. Kazimierz Kordecki
T. +48 662 122 225, BIAŁYSTOK
E. [email protected]

dr n. med. Marian Słowiaczek
T. +48 12 638 04 73, KRAKÓW
E. [email protected]

dr Maria Ostasiewicz-Misiuna
T. +48 504 049 891, WARSZAWA (wizyty domowe)
E. [email protected]

dr Anna Błażewska-Gruszczyk
T. +48 12 638 04 73, KRAKÓW
E. [email protected]

dr Izabela Borowiecka
T. +48 22 827 16 12, WARSZAWA
E. [email protected]

dr Jerzy Nowak
T. +48 46 874 71 91, DMOSIN (łódzkie)
E. [email protected]

Maria Sadzewicz-Nowak
T. +48 609 991 602, DMOSIN (łódzkie)

E. [email protected]
W. Nagawki.pl - Wsparcie psychologiczne, profilaktyka nowotworowa, diety – warsztaty „Żywy Skansen”(Nagawki)

Dokumentacja medyczna
rozpoznanie i badania histopatologiczne,
historia choroby, parametry biologiczne: wiek, płeć, waga; dotychczasowy sposób leczenia (chemioterapia/radioterapia/operacje),
wyniki badań obrazowych: MR, CT, USG – opisy, zdjęcia wyjściowe i obecne, morfologia i wskaźniki aktywności markerów

Rejestracja
prosimy o przesyłanie na e-mail. [email protected] skanów dokumentów:
- recepty
- świadomej zgody chorego POBIERZ
- oświadczenia RODO POBIERZ

Zakwalifikowani przez naszych lekarzy chorzy, zostają Członkami wspierającymi Fundację Good Life. Miesięczna składka wynosi 300 zł. Tej nie wnoszą dzieci do 21 roku życia. Bez Państwa regularnego wsparcia nie będziemy w stanie udostępniać Selol’u. Pieniądze przeznaczamy na wszelkie działania związane z wytworzeniem i dostarczeniem preparatu Selol dla naszych chorych.
Po zaksięgowaniu opłaty bieżącej składki, otrzymacie Państwo 150 ml Selol’u w płynie, który wystarcza na ok 35-37 dni przy zastosowaniu maksymalnych dawek (wystarcza na wypełnienie ok. 300 kaps). W poniedziałki i środy, kierujemy list polecony z selol'em na adres wskazany w formularzu zgody.
Nie rezygnujcie Państwo z przyjmowania selolu w przypadku złego samopoczucia – wystarczy zmniejszyć dawkę dzienną o połowę, a następnie stopniowo powracać do dawek zalecanych przez lekarza prowadzącego.
Uprzejmie prosimy o informowanie listem na e-mail. [email protected] o ewentualnych zmianach stanu chorego, dawek, adresu lub rezygnacji z terapii.


SPOSOBY PRZYJMOWANIA
Dawka lecznicza, którą należy zastosować podczas terapii nowotworowej wynosi od 1 do 2 mg Se(IV)/kg masy ciała. Sposób przyjmowania I dawki ustala lekarz. Selol usuwa z organizmu metale ciężkie, w tym cynk odpowiedzialny za włosy i paznokcie. W przypadku wystąpienia objawów niedoboru cynku: zaczerwienienia nasady paznokci, bolesność paznokci, wypadania włosów, gdy była stosowana chemioterapia - należy zwiększyć dawkę cynku od wcześniej przepisanej o min 1 tabletkę - lub uzgodnienić z lekarzem.


Dawka dobowa CYNK CHELAT
od 40 do 50 mg chela cynku/1 ml selol’u.


Sposób przygotowania cynku
Dawkę dzienną rozgniecionych tabletek rozpuścić w 1 litrze wrzącej wody. Pić małymi łykami w ciągu dnia (biały osad pozostawić na dnie naczynia lub roztwór zdekantować a osad wyrzucić).


SELOL w płynie można podawać bez jakichkolwiek modyfikacji, w trakcie jedzenia, jednak w przypadku uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (np. po chemioterapii) mogą wystąpić nudności, wymioty lub biegunka. Można odmierzoną porcję wymieszać z pokarmem (np. kanapki, ziemniaki, kasza, gęsta zupa, kefir, jogurt, gęste soki: pomidorowy, bananowy). W przypadku nudności i wymiotów należy stosować 2 x po 10 000 jednostek preparatu kreon dziennie. W przypadku biegunek stosować loperamid, nie więcej niż 6 mg dziennie. Selol’u w płynie nie wolno popijać wodą.


SELOL w kapsułkach do 1 kapsułki należy wlać 0,5 ml selol’u (można popijać wodą).


Przechowywanie SELOL'u w butelce szklanej lub plastikowej z atestem do leków, koloru oranżowego, w pomieszczeniu chłodnym, chronić przed światłem.


ZAMÓWIENIE kapsułek
Fundacja nie przyjmuje zwrotu zamówionego SELOL'u. Kapsułki zamawia pacjent poprzez e-mail: [email protected] podając imię, nazwisko, adres dostawy, ilość szt. z dopiskiem: “kapsułki dojelitowe rozmiar „0” do selolu” (1000 szt – koszt ok 100,-zł)