SELOL dla chorych

Szanowni Państwo,

SELOL może być zastosowany w każdym innym sposobie leczenia choroby nowotworowej. W przypadku zastosowania naświetlań promieniowaniem jonizującym, SELOL pomaga uniknąć lub szybko zlikwidować chorobę popromienną, a usuwając metale z organizmu, minimalizuje skutki zastosowanych chemioterapeutyków.
Udostępniany jest jedynie w wyjątkowych przypadkach choroby nowotworowej, głównie w stanach terminalnych. Kuracja trwa od 3 do 5 lat. Każdy przypadek oceniany będzie indywidualnie.
Prosimy nie rezygnować z leczenia zalecanego przez specjalistę onkologa. Państwa obowiązkiem jest uzgodnienie z lekarzem możliwości przyjmowania preparatu SELOL.
Chory lub osoba podająca preparat choremu przyjmuje na siebie całkowitą odpowiedzialność za skutki ewentualnych odstępstw od zalecanych dawek. SELOL nie może być udostępniany przez chorych innym potrzebującym, bez konsultacji z lekarzem. Wymagana jest pisemna zgoda lekarza na przyjmowanie preparatu SELOL.

Skierowania na podstawie dostarczonej początkowej i aktualnej dokumentacji medycznej pacjenta wydają:

Prof. dr hab. Marek Bębenek
T. +48 71 337 00 55, WROCŁAW
E. marek.bebenek@onkomed.pl

dr n. med. Kazimierz Kordecki
T. +48 662 122 225, BIAŁYSTOK
E. k.kordecki@o2.pl

dr n. med. Marian Słowiaczek
T. +48 12 638 04 73, KRAKÓW
E. diagnoza@usg-diagnoza.pl

dr Maria Ostasiewicz-Misiuna
T. +48 504 049 891, WARSZAWA (wizyty domowe)
E. misiunam@o2.pl

dr Anna Błażewska-Gruszczyk
T. +48 12 638 04 73, KRAKÓW
E. diagnoza@usg-diagnoza.pl

dr Izabela Borowiecka
T. +48 22 827 16 12, WARSZAWA
E. info@verde.edu.pl

dr Katarzyna Junak
T. 501 621 517, +48 12 255 14 55, KRAKÓW
E. alterklinik@gmail.comRejestracja
Przed wizytą u lekarza prosimy pobrać i uzupełnić:
- świadomą zgodę chorego POBIERZ
- oświadczenia RODO POBIERZ i ZAAKCEPTUJ


Dokumentacja medyczna
Podczas wizyty u lekarza należy dodatkowo przedstawić:
- rozpoznanie i badania histopatologiczne,
- historia choroby, parametry biologiczne: wiek, płeć, waga; dotychczasowy sposób leczenia (chemioterapia/radioterapia/operacje),
- badania morfologii krwi
- wyniki badań obrazowych: MR, CT, USG – opisy, zdjęcia wyjściowe i obecne,

Po zakwalifikowaniu, prosimy o przesłanie na e-mail: fundacja@goodlife.org.pl uzupełnionych skanów dokumentów:
- recepty,
- zgody,

Zakwalifikowani przez naszych lekarzy chorzy, zostają Członkami wspierającymi Fundację Good Life. Miesięczna składka wynosi 300 zł. Tej nie wnoszą dzieci do 18 roku życia. Bez Państwa regularnego wsparcia nie będziemy w stanie udostępniać preparatu SELOL. Pieniądze przeznaczamy na wszelkie działania związane z wytworzeniem i dostarczeniem preparatu SELOL dla naszych chorych.
Po zaksięgowaniu opłaty bieżącej składki, otrzymacie Państwo 150 ml SELOL w płynie, który wystarcza na ok 35-37 dni przy zastosowaniu maksymalnych dawek (wystarcza na wypełnienie ok. 300 kaps). We wtorki wysyłamy SELOL kurierem na adres wskazany w formularzu zgody.
Nie rezygnujcie Państwo z przyjmowania SELOL w przypadku złego samopoczucia – wystarczy zmniejszyć dawkę dzienną o połowę, a następnie stopniowo powracać do dawek zalecanych przez lekarza prowadzącego.
Uprzejmie prosimy o informowanie listem na e-mail: fundacja@goodlife.org.pl o ewentualnych zmianach stanu chorego, dawek, adresu lub rezygnacji z terapii.


SPOSOBY PRZYJMOWANIA
Dawka lecznicza, którą należy zastosować podczas terapii nowotworowej wynosi od 1 do 2 mg Se(IV)/kg masy ciała. Sposób przyjmowania oraz dawki preparatu SELOL ustala lekarz. SELOL usuwa z organizmu metale w tym cynk odpowiedzialny za włosy i paznokcie. W przypadku wystąpienia objawów niedoboru cynku: zaczerwienienia nasady paznokci, bolesność paznokci, wypadania włosów, gdy była stosowana chemioterapia - należy zwiększyć dawkę cynku od wcześniej przepisanej o 25-50 mg - lub uzgodnienić z lekarzem.


Dawka dobowa CYNK CHELAT
Cynk można przyjmować w kapsułce lub tabletce. Dawka dzienna chela cynku dla 1 ml SELOLu: od 40 mg do 50 mg.


Sposób przygotowania cynku rozpuszczonego w wodzie
Dawkę dzienną rozgniecionych tabletek/kapsułek rozpuścić w 1 litrze wrzącej wody. Pić małymi łykami w ciągu dnia (biały osad pozostawić na dnie naczynia lub roztwór zdekantować, a osad wyrzucić).


SELOL w płynie można podawać bez jakichkolwiek modyfikacji, w trakcie jedzenia, jednak w przypadku uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (np. po chemioterapii) mogą wystąpić nudności, wymioty lub biegunka. Można odmierzoną porcję wymieszać z pokarmem (np. kanapki, ziemniaki, kasza, gęsta zupa, kefir, jogurt, gęste soki: pomidorowy, bananowy). W przypadku nudności i wymiotów należy stosować 2x po 10 000 jednostek preparatu kreon dziennie. W przypadku biegunek stosować loperamid, nie więcej niż 6 mg dziennie. SELOLu w płynie nie wolno popijać wodą.


SELOL w kapsułkach do 1 kapsułki należy wlać 0,5 ml SELOL (można popijać wodą).
W przypadku nudności i wymiotów należy stosować 2x po 10 000 jednostek preparatu kreon dziennie. W przypadku biegunek stosować loperamid, nie więcej niż 6 mg dziennie. SELOLu w płynie nie wolno popijać wodą.


Przechowywanie SELOL w butelce szklanej lub plastikowej z atestem do leków, koloru oranżowego, w pomieszczeniu chłodnym, chronić przed światłem.


ZAMÓWIENIE kapsułek
Kapsułki zamawia pacjent poprzez e-mail: info@adox-group.pl podając imię, nazwisko, adres dostawy, ilość szt. z dopiskiem: “kapsułki dojelitowe rozmiar „0” do SELOL” (1000 szt – koszt ok 400,-zł)

Fundacja nie przyjmuje zwrotu dostarczonego SELOLu.